Indywidualny projekt etykiety na piwo może być zrealizowany na rzecz wielu różnych podmiotów. Najczęściej mowa tu o zamówieniach okolicznościowych, np. na wesele, czy chrzciny lub też – o zamówieniach handlowych, w których Zleceniodawca realizuje własne piwo. Jak wygląda wycena takich etykiet?
Ilość = ekonomia
Ilość zamówionych partii nie zawsze ma znaczenie. Niemniej jest solidną podstawą do dalszego negocjowania warunków umowy. Niektóre drukarnie posiadają potencjał realizacji nakładu do kilku tysięcy sztuk. Ich wycena będzie wyglądać zupełni inaczej, niż w przypadku „gigantów”, które są w stanie zrealizować zamówienie na poziomie dziesięciokrotnie wyższym.
Poza tym liczba zamówionych etykiet piwnych jest też zależna od okoliczności, dla których są one drukowane. Inna kwota będzie dotyczyć zamówień okolicznościowych a inna tych o charakterze handlowym i marketingowym. Wreszcie – im więcej etykiet, tym niższa cena jednostkowa każdej z nich.
Kształt i kolorystyka
Cena pojedynczej etykiety na piwo jest też zależna od kształtu wyrobu i jego kolorystyki. Oczywiście najtańsze rozwiązania to te, które dostępne są w tradycyjnej, prostokątnej formie. Jeśli Zleceniodawcy zależy na bardziej złożonych kształtach (które jednocześnie będą lepiej przyciągać wzrok), konieczne będzie podwyższenie stawki jednostkowej.
Istotne znaczenie w ostatecznym ustalaniu ceny ma też środowisko kolorystyczne, w którym realizowane jest konkretne zamówienie. Jeśli jest to standardowa baza barw, kolorystyka etykiety będzie raczej dość uboga. Bardziej zaawansowane środowiska przedkładają się na lepszą jakość barw, ale są też droższe.
Przedstawione treści
Większość firm oferujących projekt i wydruk etykiety na piwo, oferuje swoim Klientom dostęp do podstawowych wariacji graficznych, które są dostępne w niższej cenie. Niemniej można również skorzystać z indywidualnej wyceny projektu, której koszt może być nawet dwukrotnie wyższy.
Podsumowując, trudno jednoznacznie oszacować koszt jednostkowy etykiet piwnych. Dlatego firmy realizujące podobne zamówienia bardzo często negocjują warunki umowy w sposób indywidualny, biorąc pod uwagę wymagania konkretnego Klienta. Zabieg ten jest wygodny dla obydwu stron, gdyż ułatwia orientację w warunkach rynkowych.
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Eticod